Piirihallitus 2023

Puheenjohtaja Tuulikki Pajunen
Auvintie 548, 27100 Eurajoki
puh. 0500 326 355
tuulikki.pajunen@eurajokinetti.fi 

Varapuheenjohtaja Taimi Valtanen Kokemäen Es
Kehätie 3
32830 Riste
taimi.valtanen@gmail.com 

Varahenkilö  Sirkkaliisa Haapaniemi 
Kiikan Es
Hän on varapuheenjohtajan henkilökohtainen varajäsen piirihallituksessa 
puh. 0400 444 178

Varsinainen jäsen Aila Hänninen 
Huittisten Es 
ahanninen@gmail.com 

Varsinainen jäsen Jukka Kim 
Nakkilan Es
elakkeensaajat.nakkila@gmail.com 

Varsinainen jäsen Mauno Kossi Kankaanpään Es
mauno.kossi@gmail.com 

Varajäsen Hannele Pohjavirta
Ulvilan Es
hannelemm.pohjavirta@gmail.com 

Varajäsen Arja Tarkkanen 
Nakkilan Es 
tarkkanenarja@gmail.com  

Varajäsen Eila Katajamäki
Kankaanpään Es
eila.katajamaki@gmail.com

Varsinainen jäsen Eeva-Maija Leino
Eurajoen Es
em.leino@gmail.com 

Varsinainen jäsen Erkki Raittila Rauman Es
erkki.raittila@dnainternet.net 

Varsinainen jäsen Veijo Rantanen Porin Seudun Es
puh. 040 554 1924

Varajäsen Seija Johansson 
Eurajoen Es 
seija.a.a.johansson@gmail.com  

Varajäsen Kari Koivisto 
Rauman Es
kari.koivisto@gmail.com 

Varajäsen Sirpa Leino
Meri-Porin Es
leinosir@gmail.com 

Varsinainen jäsen Lassi Salomäki 
Harjavallan Es
lassi.salomaki@gmail.com 

Varajäsen  Veikko Virta 
Ulvilan Es
veikko.virta1947@gmail.com 

Työvaliokunta 2023

Piirissä työskentelee  nopeita ja operatiivisia päätöksiä tekevä työväliokunta. Se kokoontuu puheenjohtajan tai varapuheenjohtajan koollekutsumana.
Työvaliokunta valmistelee aineistoja ja kokonaisuuksia sekä kokousmateriaalia piirihallituksen käsittelyyn. 
Vuonna 2023 työvaliokunnan muodostavat:

Puheenjohtaja Tuulikki Pajunen 

Sihteeri Marja-Liisa Kallionpää 

 Jäsen Erkki Raittila

Varapuheenjohtaja Taimi Valtanen

Jäsen Jukka Kim

Yleisvarajäsen Veijo Rantanen

Toimihenkilöt 2023

Piirin sihteeri *) valittu tehtävään hallituksen ulkopuolelta
Marja-Liisa Kallionpää
Saaren kylätie 21
27150 Eurajoki
puh.  050 322 2907
m-l.kallionpaa@eurajokinetti.fi 

Piirin tiedottaja ja kotisivujen ylläpitäjä sekä kotisivukoulutusvastaava
Jukka Kim
puh. 046 811 9074
elakkeensaajat.nakkila@gmail.com 

Piirin kotisivujen ylläpidon- ja koulutuksen varavastaava
Pertti Johansson 
puh. 044 021 0964
pertti.johansson@eurajokinetti.fi 

Piirin säännöt

Piirin mallisäännöt on hyväksytty ja otettu käyttöön 30.3.2022 sääntömääräisessä kevätkokouksessa sekä hyväksytty Patentti- ja rekisterihallituksessa 8.4.2022. 
Yhdistyksen tiedot PRH:ssa ovat

  • Y 1632148-2
  • Rekisterinumero 118.354